Adresa eshopu byla změněna
eshop je nyní ve dvou verzích - zabezpečená i nezabezpečená
Nezabezpečená verze
Nezabezpečenou verzi internetového obchodu naleznete na adrese http://www.drbal.cz/eshop.
Nezabezpečená verze internetového obchodu využívá standardního přenosu http, nejste tedy obtěžováni hlášením o neplateném certifikátu.
Zabezpečená verze
Zabezpečenou verzi internetového obchodu naleznete na adrese http://www.drbal.cz/eshop-ssl.
Zabezpečená verze internetového obchodu využívá zabezpečeného přenosu https. Jediná výhoda této verze je ta, že veškerý přenos je šifrován a potenciální odposlech komunikace mezi Vaším počítačem a naším serverem je nemožný. Nese to s sebou ovšem jednu nevýhodu. Certifikát, kterým je přenos šifrován, je vygenerován mnou samotným, tudíž ho Váš prohlížeč bude považovat ze neplatný nebo nebezpečný. Toto se dá vyřešit třemi způsoby.
- můžete doporučení nepokračovat dále ignorovat a dál pokračovat do eshopu. Toto je ovšem nejméně vhodné řešení, protože tak budete muset činit pokaždé při vstupu do eshopu.
- můžete dát trvale důvěřovat certifikátu. Toto řešení je výhodnější, neboť Váš prohlížeč již bude důvěřovat certifikátu po celou dobu jeho platnosti. Ta je ovšem vždy jen jeden rok.
- nejvýhodnějším řešením je nainstalovat si do prohlížeče, resp. systému naši certifikační autoritu. Ta má platnost 10 let a po její instalaci bude Váš prohlížeč důvěřovat každému certifikátu, který bude podepsaný touto autoritou. Výhoda je tedy ta, že po vygenerování nového certifkátu s roční platností bude Váš prohlížeč i nadále tomuto certifikátu důvěřovat. Návod na instalaci certifikační autority naleznete zde.

Design by Ondřej Drbal
Poslední změna: 16. 2. 2011